یک مقام مسئول با اشاره به مذاکرات ایران، اسپانیا و بانکهای آلمانی برای تامین مالی بلندمدت و بازگشایی خط جدید اعتباری برای توسعه صنعت پتروشیمی، سه محور همکاری جدید با غول پتروشیمی دانمارک را نیزتشریح کرد.
 

قبلا از امضای 4 تفاهم نامه در صنعت پتروشیمی با شرکتهایی از قبیل  توتال فرانسه و لینده آلمان که بزرگترین تولیدکننده گازهای صنعتی جهان است،  در دوره پسابرجام گفتیم. در ادامه این توفیقات اقتصادی، به گزارش سایت الف به نقل از مهر*مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگویی در تشریح آخرین وضعیت مذاکرات با شرکای جدید توسعه ای صنعت پتروشیمی کشور در دوران پسا برجام، گفت: پس از انجام گفتگوهایی با شرکت‌ها و بانک‌های آلمانی برای بازگشایی خط اعتباری سه میلیارد یورویی در صنعت پتروشیمی، گفتگوهایی با شرکت‌هایی از اسپانیا و دانمارک هم انجام شده است.

حسین علیمراد با اعلام اینکه شرکت سرکوبه اسپانیا برای همکاری، مشارکت و سرمایه‌گذاری در صنایع پتروشیمی ایران اعلام آمادگی کرده است، تصریح کرد: بر این اساس یکی از محورهای مذاکرات با این شرکت اسپانیایی بازگشایی خط جدید اعتباری برای توسعه صنعت پتروشیمی ایران است. این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون گفتگوها برای دامنه زمانی فعالیت‌های مشترک آغاز شده است، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود به زودی توافق نهایی با اسپانیایی‌ها درباره نحوه مشارکت و سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران حاصل شود.

مارسلو آلبرتو ریوداوتس اسلانگن مدیر صادرات شرکت سرکوبه اسپانیا پیشتر در حاشیه دیدار با مقامات شرکت صنایع پتروشیمی ایران در تهران از آمادگی دوباره این مجموعه برای تامین فاینانس بلندمدت پتروشیمی دماوند خبر داده و گفته بود: برای چندمین بار است در طول چند ماه اخیر در ایران حضور داریم و امیدواریم مذاکرات برای مشارکت در مجتمع پتروشیمی دماوند به نتیجه برسد.

 ۳محور گفتگو با دانمارکی‌ها در صنایع پتروشیمی

علیمراد در ادامه در خصوص مذاکرات انجام گرفته با شرکت هالدو تاپسو، بزرگترین شرکت پتروشیمیایی دانمارک هم توضیح داد: تاکنون در سه محور گفتگوهایی با این شرکت دانمارکی برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی انجام شده است.

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی از انتقال دانش فنی، تکنولوژی، سرمایه گذاری و تامین منابع مالی به عنوان سه محور گفتگوهای انجام گرفته با شرکت هالدو تاپسو نام برد خاطرنشان ساخت: این شرکت دانمارکی برای تداوم همکاری‌ها با صنعت پتروشیمی ایران اعلام آمادگی کرده است. بر اساس این  گزارش ، اخیرا و در حاشیه برگزاری نمایشگاه پلاستیک  آلمان، مدیران شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیران ارشد هالدو تاپسوی دانمارک گفتگوهایی داشته اند.

تا پیش از اعمال تحریم‌ها، شرکت هالدو تاپسوی دانمارک یکی از شرکت های فعال در صنایع پتروشیمی ایران بود به طوری‌که این شرکت دانمارکی قرارداد احداث واحد متانول مرجان در فازدوم عسلویه را به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون یورو امضا کرده بود. علاوه بر این «یورگن نرگارد گل» معاون رئیس شرکت دانمارکی هالدور تاپسو همزمان با لغو تحریم‌های پیش روی سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران، خواستار توسعه همکاری‌ها با صنعت پتروشیمی در حوزه پژوهش، فنآوری و تامین کاتالیست شده بود.

در صورت تمایل، مطالب بیشتر در مورد شرکت هالدو تاپسو را اینجا بخوانید

* مورخ 6 آذر 1395

ارسال نظرهای شما :

نظری ثبت نشده است.