پس از فیس بوک، اکنون نوبت شرکت گوگل است که مرکز هوش مصنوعی خود را در  فرانسه تاسیس نماید 

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت*، شرکت گوگل امروز اعلام کرد که تلاش‌های خود در حوزه هوش مصنوعی را گسترش خواهد داد. قرار است گوگل تیم تحقیقاتی جدید خود را این بار در کشور فرانسه تشکیل دهد که هدف آنها همکاری با بخش تحقیقاتی هوش مصنوعی فرانسه برای حل مسائلی در حوزه  سلامت و محیط زیست است.

گوگل گفت: تحقیقات این تیم منتشر خواهد شد و کدهای تولیدی توسط آنها منبع باز( open sourceخواهد بود. گوگل برنامه دارد تا در کنار ایجاد این تیم تحقیقاتی اختصاصی هوش مصنوعی در فرانسه، نیروی کار خود را به میزان 50 درصد گسترش دهد. همچنین چهار مرکز آموزشی در این کشور تاسیس خواهد کرد تا "سواد دیجیتالی" را به مردم فرانسه به طور رایگان آموزش و گسترش دهد.

این در حالی است که گوگل تنها شرکتی نیست که می‌خواهد فعالیت‌های خود در عرصه "هوش مصنوعی" را گسترش دهد. فیسبوک نیز از این رقابت عقب نمانده و در حال تلاش‌هایی در این زمینه است.

پیش از این نیز شرکت فیسبوک "آزمایشگاه هوش مصنوعی" خود را در فرانسه راه اندازی کرده بود. این شرکت امروز اعلام کرد که 10 میلیون یورو برای تسریع در روند نوآوری هوش مصنوعی در فرانسه هزینه خواهد کرد.این مبلغ برای کمک هزینه تحصیل، تامین بودجه سرورها و مجموعه داده‌های باز اختصاص خواهد یافت که نهادهای دولتی از آن استفاده خواهند کرد. همچنین 30 کمک هزینه تحصیلی را، به برنامه تحقیقاتی دکترای هوش مصنوعی فیس بوک، در پاریس اختصاص خواهد داد. سال گذشته هر دو شرکت "گوگل" و "فیس بوک" آزمایشگاه‌های هوش مصنوعی خود را در کانادا احداث کردند.

سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، طی پستی در وبلاگ خود اظهار کرد: ما امیدواریم که این سرمایه گذاری‌های جدید به پیشرفت "تحصیلات دانشگاهی" و " کسب و کارهای محلی" فرانسه کمک کند و این کشور را به قهرمان عرصه دیجیتال تبدیل کند.

به گزارش بلومبرگ، بزرگ ترین شرکت نرم افزاری اروپا یعنی شرکت سپ  (SAP) نیز 2 میلیارد یورو طی 5 سال آینده در زمینه تحقیق و توسعه، حمایت مالی و جذب استارت آپ ها  در فرانسه سرمایه گذاری می کند. این شرکت همچنین قصد دارد یک شرکت فرانسوی متخصص در زمینه هوش مصنوعی  به نام Recast.AI  را خریداری نماید.

*مورخ 3 بهمن 1396

ارسال نظرهای شما :

نظری ثبت نشده است.