نمایندگان موسسه رتبه بندی فیچ به تهران سفر کرده اند و قرار است این موسسه فعالیت های منظم خود در ارتباط با ایران را از سر بگیرد.

در پی انتشار اخباری مبنی بر بررسی رتبه اعتباری ایران توسط موسسات رتبه بندی بین المللی و صحبتهای انجام شده در مورد موسسه اعتبار سنجی مودیز ، سرانجام قائم مقام بانک مرکزی ایران در گفت و گو با بلومبرگ گفت: نمایندگان موسسه رتبه بندی فیچ اوایل ماه جاری از ایران دیدن کرده اند تا گزارشی در مورد ارزیابی خود از وضعیت اقتصاد این کشور تهیه کنند.

اکبر کمیجانی افزود: موسسه فیچ مرور تحولات در بخش های مالی، بانکی و به طور کلی شرایط کلان اقتصاد ایران را آغاز کرده است. این موسسه فعالیت های منظم خود در ارتباط با ایران را از سر گرفته است. وی گفت: بانک های اروپایی و آسیایی، از جمله بانک های بزرگ در حال بازگشت به ایران هستند. برخی بانک های متوسط و کوچک به فعالیت های خود در ایران شتاب بخشیده اند.

به گفته کمیجانی پیش بینی می شود رشد اقتصادی ایران در سال جاری به 4 تا 4.5 درصد برسد که تا حد زیادی در راستای پیش بینی های صندوق بین المللی پول  در این باره قرار دارد. وی با اشاره به تصمیم بانک مرکزی برای تک نرخی کردن ارز گفت: بانک مرکزی در برنامه دارد نرخ ارز را تا پایان سال جاری ایرانی تک نرخی کند. کمیجانی گفت: ما در حالی که نرخ ارز را مدیریت و هدایت می کنیم سیاست های مالی و پولی تطابقی را هم به اجرا می گذاریم. ما در حال آماده کردن زمینه برای ورود به رشد بالاتر اقتصادی هستیم. 

منبع: خبرآنلاین- مورخ 11 تیر ماه 1395

منبع عکس: سایت finca.com.ni

ارسال نظرهای شما :

نظری ثبت نشده است.