در پی امضای قرارداد همکاری با دایملر، به گفته رییس بخش کامیون های این شرکت،  ایران جای ترکیه در تولید خوروهای بزرگ این شرکت در منطقه را می گیرد.

رییس بخش کامیون های شرکت دایملر دراعلام کرد: ما اجازه تصرف بازار ایران را به چینی ها نخواهیم داد و امسال نیز اولین محموله های دایملر با مارک فوسو به ایران ارسال خواهد شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا*، ولفگانگ برن هارد در مصاحبه با سایت آنلاین مجله مدیران (Manager Magazin) افزود: در این زمینه با طرف ایرانی قراردادی امضاء شده است و در فاز نخست کامیون ارسال خواهد شد و بعد به صورت قدم به قدم شروع به تولید قطعات کامیون مانند، موتور، دنده، شاسی و در آخر نیز تولید کامل کامیون در داخل ایران انجام خواهدشد.


رییس بخش کامیون های شرکت دایملر تاکید کرد: در دراز مدت ایران برای دایملر می تواند همان بازار بزرگی باشد که در حال حاضر ترکیه است. ما سال گذشته توانستیم 20 هزار و 400 کامیون در این کشور به فروش برسانیم.


مارک فوسو زیر مجموعه شرکت میتسوبیشی ژاپن و یکی از سهامداران اصلی آن شرکت دایملر می باشد که از سال 2011 این نوع مارک را تولید می کند. دایملر تاریخچه طولانی در ایران دارد و از سال 1953 در داخل ایران فعالیت های خود را آغاز کرده و به صورت سالانه به جز سال های تحریم (2010 - 2015) حدود 10 هزار خودرو در ایران به فروش رساند.

لازم بذکر است که تفاهم نامه همکاری استراتژیک ایران خودرو با شرکت آلمانی دایملر اواخر سال گذشته امضا شده بود. 

*مورخ 12 تیرماه 1395

ارسال نظرهای شما :

نظری ثبت نشده است.