نشریه اقتصادی «لویدزلیست» گزارش داد: پیش بینی ها حاکی از آن است که ایران با افزایش میزان صادرات اتالین/گاز مایع، بازار خوبی برای کشتی های حامل این محصولات در سال 2017 خواهد بود.

به گزارش ایرنا* این نشریه به نقل از «Lauritzen Kosan» مدیر عامل شرکت کشتیرانی J.Lauritzen دانمارک نوشت: به دنبال سرمایه گذاری ایران در بخش تولید گاز پتروشیمی، پیش بینی می شود در سال آینده، شاهد حجم صادراتی فراوان اتالین از سوی ایران باشیم. وی افزود: ایران در سال 2017 سال مهمتری از لحاظ صادرات پتروشیمی را تجربه خواهد کرد. 
او ادامه داد: پیش بینی می شود در سایه افزایش صادرات اتالین از ایران، اندازه حمل کننده های اتالین/گاز مایع از هشت هزار میلیون cu به 12 هزار میلیون cu افزایش یابد

این نشریه اقتصادی در ادامه نوشت: کارگوهای اتالین ایران به اروپا و آسیا صادر می شوند و به دلیل آسان بودن نسبی تولید این محصول در ایران، از قیمت پایین تری نسبت به اتالین کشورهای دیگر برخوردار است.

گفتنی است اتالین در صنعت پتروشیمی برای ساخت پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد و افزایش صاردات اتالین از سوی بخش کشتیرانی که با معضل بار اضافی کشتی ها دست و پنجه نرم می کند، مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

مورخ 27 خرداد 1395*

 

ارسال نظرهای شما :

نظری ثبت نشده است.