برای آنهایی که به غول‌های تکنولوژی و شرکت‌های بزرگ فعال در این حوزه علاقه دارند، وب‌سایت کاریابی indeed.com ده شرکت محبوب تکنولوژی را از فهرست Fortune 500 بررسی کرده و کنار هم قرار داده است. هرچند برخی از این شرکتها مثل اپل و گوگل برای بسیاری از ما آشنایند. ولی روش رتبه بندی این سایت نتایج متفاوتی را بدست می دهند. این وب‌سایت برای انجام این بررسی، نظرات بیش از 10 میلیون نفر از کارمندان این شرکت‌ها را در نظر گرفته و بر اساس برآیند آنها به این شرکت‌ها امتیاز داده و آنها را انتخاب کرده است. کارمندان این شرکت‌ها از حداکثر 5 امتیاز به آنها نمره داده و آنها را رتبه‌بندی کرده‌اند.

با این اوصاف محبوب‌ترین شرکت‌های تکنولوژی جهان برای کار و از نظر کارمندان آنها به ترتیب عبارتند از:

Salesforce: این شرکت که در زمینه طراحی و ارائه نرم‌افزارهای رایانش ابری برای فعالان بخش‌های فروش و بازاریابی و بخش‌های ارتباط با مشتری فعالیت می‌کند، در سال 2015 درآمدی برابر 6/ 6 میلیارد دلار داشته است. کارمندان این شرکت امتیاز 5/ 4 را از حداکثر 5 امتیاز به آن داده‌اند. یکی از کارمندان این شرکت در بخش هماهنگی پروژه‌ها معتقد است: «Salesforce جای بسیار خوبی برای کار است، چون به‌صورت مداوم تلاش می‌کند تا فضای کاری خوبی را برای کارکنانش ایجاد کند و جو شاد و صمیمی به وجود آورد. این شرکت همچنین کارمندانش را 6 روز در سال به‌صورت داوطلب به انجمن‌های مرتبط در سراسر دنیا اعزام می‌کند تا تجارب بیشتری در زمینه کاری‌شان به‌دست بیاورند.»

Google: این شرکت امتیاز 3/ 4 را از حداکثر 5 از کارمندانش گرفته است. گوگل که حالا بخشی از شرکت مادر Alphabet است، در واقع بزرگ ترین خدمات جست‌وجوی آنلاین جهان را در کنار پلت‌فرم تبلیغاتی، سرویس‌های موبایلی و رایانش ابری ارائه می‌دهد. گوگل در سال 2015 درآمد 9/ 74 میلیارد دلاری داشته است. کارمندان گوگل معتقدند که در محیطی بسیار خوب با همکاران صمیمی و دانش‌آموخته کار می‌کنند. محیطی که فرصت‌های زیادی برای پیشرفت و رشد را برای کارمندان ایجاد کرده و به آنها برای کسب تجربه بیشتر کمک می‌کند.

Apple: محبوب‌ترین شرکت تکنولوژی دنیا امتیاز 3/ 4 از مجموع 5 را از کارمندانش دریافت کرده است. اپل که بیشتر به خاطر گوشی‌های آی‌فونش در دنیا شناخته می‌شود، محصولات دیجیتال شخصی حرفه‌ای و خدمات آنلاین مانند Apple Music ارائه می‌دهد. این شرکت در سال 2015 درآمدی برابر 233 میلیارد دلار داشته است. یکی از کارمندان اپل درباره آن گفته است: «محیطی شاد با سرعت کار بالا که فرصت‌های خوبی برای رشد و کسب تجربه برای کارمندان دارد. اپل واقعا تلاش می‌کند تا زندگی کاربران و کارمندانش را بهبود بدهد. این شرکت با پیشرفت‌های روز دنیا همراه است و به همین دلیل همیشه روند رو‌به رشدی دارد.»

Netflix: یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پخش ویدئو آنلاین در جهان که در سال گذشته میلادی درآمد 7/ 6 میلیارد دلاری داشته است. کارمندان این شرکت امتیاز 2/ 4 را به آن داده‌اند تا جایگاه چهارم را در این فهرست به خودش اختصاص بدهد. مسوول پشتیبانی جهانی این شرکت درباره کار کردن در آن می‌گوید: «فرهنگ و فضای کاری جالب و جذابی در این شرکت جریان دارد. من همیشه مرهون فرصت‌هایی هستم که برای رشد شخصی و حرفه‌ای من در این شرکت فراهم شده است. مدیران میانی این شرکت به وضوح به کارمندانشان اهمیت می‌دهند و مراقب آنها هستند.»

Intel: یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تکنولوژی جهانی که عنوان بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های الکترونیکی دنیا را هم دارد. اینتل سال‌ها است که مغز پردازشی بسیاری از مهم‌ترین محصولات دیجیتال و سرویس‌های مهم دنیا را تولید می‌کند. این شرکت که در سال 2015 درآمد 3/ 55 میلیارد دلاری داشته است، امتیاز 2/ 4 را از کارمندانش گرفته است. یک معاون اداری در این شرکت می‌گوید: «من عاشق کار کردن در اینتل هستم. این شرکت هیچ وقت شرایط کاری سختی نداشته و فضای کاری آن به‌گونه‌ای است که آزادی‌های فردی کارکنانش را برای تصمیم‌گیری‌ها کنار نمی‌زند. هر کسی می‌تواند امیدوار باشد که با خوب کار کردن می‌تواند از مزایای بیشتر و فرصت‌هایی برای پیشرفت بهره ببرد.»

ادامه مطلب را اینجا بخوانید. 

منبع: دنیای اقتصاد- مورخ 8 خرداد 1395

ارسال نظرهای شما :

نظری ثبت نشده است.