به گزارش رویترز تا هفته گذشته حدود ۵۹ شرکت نفتی و گاز آمریکایی‌ اسناد مربوط به اظهار ورشکستگی خود را پر کرده و به مقامات رسمی این کشور تحویل داده‌اند.

به گزارش فارس، به نقل از رویترز*، تا پایان هفته گذشته ۵۹ شرکت نفتی و گازی آمریکایی اسناد مربوط به اظهار ورشکستگی در این کشور را باهدف دریافت حمایت از سوی مقامات این کشور پر کرده و تسلیم دولت آمریکا کردند. پیش از این بدترین موج ورشکستگی شرکت‌های آمریکایی در حوزه ارتباطات و بین سال‌ها ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ بوده است که حدود ۶۸ شرکت در این دوره اعلام ورشکستگی کردند.

چارلز گیبس یکی از کارشناسان مؤسسه آکیناگامپ تگزاس معتقد است که موج ورشکستگی شرکت‌های نفتی و گاز آمریکایی علی‌رغم رسیدن رقم آن به ۵۹، هنوز به نصف راه خود نرسیده است. وی پیش‌بینی کرد در سه ماهه دوم سال جاری، شاهد موج شدیدتر ورشکستگی شرکت‌های نفتی و گازی آمریکایی خواهیم بود. تنها در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶، ۱۵ شرکت نفتی و گازی آمریکایی اعلام ورشکستگی کرد. تا پیش از این بانک‌های آمریکایی به شرکت‌هایی که تسهیلات دریافت کرده بودند، مهلت داده و با آنها کنار می‌آمدند،‌ اما در شرایط کنونی بانک‌های آمریکایی سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تری را علیه این شرکت‌ها اعمال کردند.

بر اساس ارزیابی‌های صورت‌گرفته، سرمایه‌‌گذاران بازار سهام حوزه انرژی در آمریکا طی ۲ سال گذشته به‌شدت متضرر شدند و پیش‌بینی‌ها زمان دقیقی را برای بهبود این شرایط در آمریکا ارائه ندادند.

*منبع: سایت الف- مورخ 15 اردیبهشت 1395

منبع عکس: اینتزنت سایت dcdmlawgroup.com

متن خبر به زبان اصلی به پیوست می باشد.

ارسال نظرهای شما :

نظری ثبت نشده است.