مدیرعامل شرکت آلمانی مترو در مصاحبه با یک نشریه اظهار کرد این غول خرده فروشی تا پایان امسال درباره گسترش فعالیت به ایران تصمیم خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا*، اولاف کوچ به هفته نامه "ویرتسشافتس ووچه" گفت: ما در حال بررسی فرصتهایی تجاری در ایران هستیم که با پایان تحریمهای غربی ایجاد شده اند. مدیرعامل مترو گفت: ما تا پایان سال درباره حرکتی که در پیش خواهیم گرفت تصمیم می‌گیریم. بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، مترو در حدود 30 کشور در اروپا و آسیا حضور دارد و برندهایش شامل زنجیره محصولات الکترونیکی مصرفی مدیا مارکت و ساتورن، سوپرمارکت زنجیره ای رئال و هایپرمارکت Metro Cash & Carry است.

 

قدرتهای غربی در ژانویه با اجرایی شدن توافق هسته ای به تحریمهای ایران پایان دادند و اکنون شرکتهای غربی بازگشت به بازار ایران را آغاز کرده اند. آمار سرویس "اف دی آی مارکتس" فایننشیال تایمز که سرمایه‌گذاریهای جدید بین المللی را مونتیور می‌کند نشان می‌دهد احیای روند ورود سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به ایران در جریان است. در سطح جهانی بیش از 16 درصد از اهداف سرمایه گذاری اعلام شده به پروژه‌های واقعی تبدیل می‌شوند که نشان می‌دهد سرمایه گذاری مستقیم خارجی جدید در ایران امسال از نظر پروژه‌ها و سرمایه گذاریهای ثابت از آمار سالهای گذشته احتمالا فراتر خواهد رفت و به روند احیا که در سال 2013 آغاز شد ادامه می‌دهد.  هشت پروژه سرمایه گذاری خارجی در طول سال 2015 دنبال شد که سرمایه گذاری ثابت همراه آنها از سال 2010 به این سو مشاهده نشده بود. ایران جذب 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در سال آینده را هدف گرفته است.

منبع: عصر ایران- مورخ 16 اسفند 1394

از سوی دیگر، واحد هوشمندی تجاری مجله اکونومیست با اشاره به شرکتهای خرده فروشی منطقه به ایران، به ورود هایپر مارکت ماف از دوبی به ایران در سال 2009 میلادی و  تلاش شرکتهایی از ترکیه برای راه اندازی فروشگاههایی در این زمینه خبر داد و پیش بینی نمود فروش واحدهای خرده فروشی در ایران به رقم 167 میلیارد دلار در سال 2020 برسد. 

ارسال نظرهای شما :

نظری ثبت نشده است.